Klasy VII i VIII odwiedziły Teatr Nowy W Zabrzu, by obejrzeć jeden z ostatnich spektakli "SCROOGE. OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" w reżyserii Henryka Adamka. Jeden z ostatnich, ponieważ kolejna okazja do obejrzenia tego przedstawienia będzie dopiero w grudniu 2023.
Klasy VII i VIII w teatrze
Dzień Babci i Dziadka 2023
W tym roku tak się pechowo złożyło, że Dzień Babci i Dziadka przypadły w samym środku ferii zimowych.
Zadbaliśmy jednak wcześniej o to, by życzenia od wnuczek i wnuków z klas młodszych mogły dotrzeć do Was mimo tej zimowej przerwy. Zapraszamy do obejrzenia życzeń, wierszyków i piosenek na naszym kanale YouTube TUTAJ.
XVIII Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich
Z dumą informujemy, że nasze uczennice wzięły udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek Polskich i to z sukcesami!
Wśród nagrodzonych znalazły się:
Weronika z klasy IIa, która zajęła II miejsce w kategorii solo
Emilka i Małgosia z klasy IIa, które zajęły II miejsce w kategorii duetów
Lenka, Oliwia, Agnieszka, Weronika, Emilka i Małgosia z klasy IIa, które zajęły I miejsce w kategorii zespołów
Naszą szkołę w kategorii muzycznej reprezentowała również Natalia z klasy VIIb, której dziękujemy za piękny występ! Gratulujemy wszystkim i wierzymy, że o dziewczynach jeszcze usłyszymy
Nić Porozumienia
Witamy Was w Nowy Roku i od razu zaczynamy od świetnych wiadomości! Projekt "Nić porozumienia", który odbywał się w naszej szkole w ramach współpracy z Korelacja otrzymał jedną z nagród na dorocznej Gali Śląskie Lokalnie - małe granty FIO.
Dziękujemy zarówno naszym pedagogom, jak i rodzicom i dzieciom, którzy od września uczestniczyli w warsztatach, by ta nić porozumienia była solidna i nierozerwalna. Gratulujemy i czekamy na kolejne fantastyczne projekty!
Kolędowanie z IIA
Pogoda co prawda wskazuje chwilowo na inną porę roku, ale nie dajcie się zmylić - nadal mamy okres świąteczny. Zapraszamy do obejrzenia i wspólnego śpiewu z klasą IIa TUTAJ. I to nie tylko po polsku!
Film nagrano z wykorzystaniem sprzętu dostarczonego w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości
Wielkie miasta Europy
Wybieracie się może na wakacje do Paryża albo Londynu? Jeśli tak, to nasze klasy VI przygotowały dla Was specjalny przewodnik o tym, czego możecie się spodziewać w jednych z największych miast Europy. Nie dacie rady tym razem? Nie martwcie się! Klasy VI przygotowały dla Was specjalną prezentację, którą możecie obejrzeć tutaj: https://youtu.be/IRfhwOj2uKI
Taka lekcja geografii zaangażowała naszych uczniów na wiele sposobów: zadbali o najdrobniejsze szczegóły, w tym o piękne stroje, prezentacje oraz specjały kulinarne z regionów Francji i Wielkiej Brytanii. Jeśli chcecie obejrzeć wszystkie zdjęcia, które zrobili wykorzystując sprzęt dostarczony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, zapraszamy do albumu TUTAJ. I do zobaczenia w Paryżu albo Londynie
Fabryka Ozdób Choinkowych
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają te cuda, które zdobią świąteczne drzewko? Klasy Va, Vb i VIb pojechały to sprawdzić do Wieliczki do Bombek - Fabryka ozdób choinkowych
Nasi uczniowie mieli okazję poznać proces produkcji szklanych bombek choinkowych, a także samodzielnie przygotować taką ozdobę. Mamy nadzieję, że wszystkie bombki zostały bezpiecznie dowiezione do domu i wiszą na honorowym miejscu. Klasy zwiedziły także Jarmark Bożonarodzeniowy na krakowskim rynku, a zimowa aura dodawała wycieczce bajkowego i niepowtarzalnego charakteru.
Wesołych Świąt!
Od kilku lat przekazujemy Wam życzenia świąteczne poprzez taniec. W tym roku nie mogło być inaczej, a jednak jest mała zmiana: w filmie wystąpiły nie tylko zespoły taneczne, ale również uczniowie, którzy na co dzień nie biorą udziału w zajęciach tanecznych, ale to nie wszystko!
Tym razem do tanecznego teamu dołączyli nauczyciele oraz sama Pani Dyrektor Zapraszamy do obejrzenia, udostępniania, komentowania, oznaczania, niech świat wie, że w Chorzowie Batorym faktycznie CAŁA SZKOŁA TAŃCZY! Niech Wasze Święta będą pełne pozytywnej energii i ciepła, a Nowy Rok niech przyniesie Wam samo dobro Zapraszamy do tańca: https://youtu.be/gewXT2qzrrI Polecamy zobaczenie filmu do samego końca!
Nagranie powstało przy wykorzystaniu sprzętu dostarczonego w ramach programu Laboratoria Przyszłości
Świąteczne Laboratoria
Jeszcze jeden prezent dotarł do nas w przededniu Świąt Bożego Narodzenia, tym razem od Laboratoria Przyszłości i w ramach akcji #ŚwiąteczneLaboratoria
Zostaliśmy wybrani jako jedna z trzech szkół, która złożyła oryginalne życzenia świąteczne używając do tego sprzętu przekazanego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości oraz #Kindloteka #Amazonpolska Dziękujemy bardzo za nagrodę oraz za niezwykle ciepłe słowa, które padły pod naszym adresem. A jeśli nie wiecie, o jaki konkurs chodzi i jakim filmem nasi uczniowie zrobili takie wrażenie, zapraszamy na nasz Facebook: https://fb.watch/hPYdJ8NxSr/ Jeszcze raz dziękujemy z całego serca!
Choinka Nauk Ścisłych
Kolejni laureaci konkursów o tematyce świątecznej tym razem zostali nagrodzeni w wyzwaniu przyrodniczym.
Należało wykonać choinkę o tematyce związanej z naukami ścisłymi. I miejsce zdobył Mikołaj z klasy VIb, który wyhodował piękną choinkę z boraksu metodą krystalizacji. Pozostałe choinki były równie pomysłowe, znalazły się na nich łańcuchy DNA, planety i atomy pierwiastków. II miejsce zajęła Julia z VIa, a III miejsce ex aequo Wiktoria z Vb i Nataniel z IVb. W konkursie wzięli także zespołowo udział uczniowie i uczennice z klasy IIIa, którzy otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!
Najpiękniejszy stroik
Nataniel z klasy IV b zajął III miejsce w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny z elementami ludowymi organizowanym przez Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
Nataniel odebrał nagrodę na specjalnie zorganizowanej plenerowej gali, a my gratulujemy za całego serca!
Świetlicowy Konkurs Świąteczny
Świetlicowy Konkurs Świąteczny na bombkę, choinkę lub gwiazdkę zdominowały tym razem uczennice.
Nasze laureatki, czyli Melania, Nicola i Milena z Ib, Lenka z Ia oraz Małgosia, Magda i Hania z IIa zakwalifikowały się do etapu miejskiego, trzymamy więc mocno kciuki i gratulujemy talentu!
Śląski Festiwal Nauki
Na początku grudnia odbył się Śląski Festiwal Nauki Katowice Po raz szósty można było uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykładach, warsztatach, stanowiskach pokazowych, wystawach, koncertach, spotkaniach z gośćmi specjalnymi i innych inicjatywach. Z tej okazji skorzystali nasi szóstoklasiści.
Zapytaliśmy ich o wrażenia i oto niektóre ich komentarze:
"Wreszcie poznałem prawie wszystkie cząsteczki chemiczne!"
"Podobał mi się dział botaniczny."
"Niesamowite spotkanie z raperem Jonem Chasem!"
"Wyszedłem z Festiwalu mądrzejszy."
Cóż możemy dodać? Na pewno wrócimy na siódmą edycję tego Festiwalu!
#PierwszakiCzempielaki - Dzień Nauki
Nasze spotkania dla przyszłych uczniów klas I pod wspólnym hasłem #PierwszakiCzempielaki to doskonała okazja do poznania szkoły, nauczycieli i przyszłych kolegów i koleżanek. W grudniu nauczyciele przedmiotów ścisłych zorganizowali Dzień Nauki, ale nie mogło obyć się bez odrobiny magicznej atmosfery zbliżających się świąt.
W czasie testowania sprzętu dostarczonego w ramach programu Laboratoria Przyszłości przedszkolakom pomagały dwa przeurocze Elfy, a całość nadzorował Św. Mikołaj. Dzieci mogły wypróbować gogle VR, ozoboty, konstrukcje z klocków, a także swoje umiejętności matematyczne i logiczne. Była świetna zabawa, bo przecież tak nauka w pierwszych klasach powinna wyglądać! Bardzo dziękujemy za odwiedziny i już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie w lutym, tym razem w klimacie walentynkowym!
Bajka o rozgniewanym węgielku
Zapraszamy do obejrzenia obiecanej „Bajki o rozgniewanym węgielku”, którą w ramach Dni Śląskich przygotowała klasa IIa
Uczniowie i uczennice zagrali przedstawienie kilka razy na żywo, a następnie nagrali za pomocą sprzętu dostarczonego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dziękujemy za przygotowanie i rejestrację spektaklu, dostarczyliście nam sporo emocji i tematów do dyskusji! Bajkę możecie zobaczyć tutaj: https://youtu.be/0QujsrUw1_c
Dni Śląskie 2022
Na początku grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dni Śląskie Z tej okazji zaproszenie na spotkanie autorskie z klasami starszymi przyjął Pan Wojciech Dinges autor książki "Sekrety Chorzowa" wydane w Księży Młyn Dom Wydawniczy. Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego Chorzów domaga się dostępu do morza, skąd w logo Huty Batory literka "B" lub interesują Was odkrycia naukowe na miarę Nagrody Nobla rodem z naszego miasta, koniecznie zaopatrzcie się w ową niezwykle interesującą książkę!
Ponadto zorganizowaliśmy wystawę prac naszych uczniów "Z łokna na plac, czyli mój śląski krajobraz", a klasa IIa przygotowała "Bajkę o rozgniewanym węgielku", którą będziecie mogli obejrzeć w ten weekend na naszym kanale YouTube Uczniowie i uczennice mogli tego dnia wyrazić swoje przywiązanie do barw Górnego Śląska lub do barw Ruch Chorzów Dziękujemy wszystkim za udział i przygotowanie, a jeśli chcecie wiedzieć, jaki prezent (i dlaczego) otrzymał od nas nasz gość specjalny, zapraszamy na profil https://www.facebook.com/WDinges
Zdjęcia wykonano za pomocą sprzętu dostarczonego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości
Mamy Finał Diecezjalny!
Nasi uczniowie mają bardzo szerokie zainteresowania i pasje, a my jesteśmy dumni z wszystkich!
Dlatego miło nam poinformować, że Wojtek z klasy Va zajął I miejsce w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Biblijnego z Ewangelii wg świętego Łukasza, tym samym kwalifikując się do finału diecezjalnego! Gratulujemy Wojtkowi i trzymamy kciuki za kolejne zmagania z wiedzą, która prawdopodobnie przerosłaby niejednego dorosłego człowieka!
Pocztówka z Afryki
Spieszymy donieść o sukcesach naszych uczennic w miejskim konkursie plastycznym Miasto Chorzów "Pocztówka z Afryki" organizowanym przez Szkoła Podstawowa nr 5 im Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.
Agata z klasy IIa oraz Zosia z klasy IVa zajęły I miejsce, natomiast Sandra z klasy IVa - wyróżnienie. Gratulujemy talentu i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły!
Szkolne Mikołajki
6 grudnia szkołę i poszczególne klasy odwiedzali pomocnicy Świętego, a samego głównego bohatera można było spotkać na szkolnym korytarzu i... nawet momentami przypominał nam kogoś.
Klasy I i II wybrały się na mikołajkowe przedstawienie do MDK Batory, a klasa III odwiedziła Muzeum Śląskie, by dowiedzieć się, jak wyglądał prawdziwy św. Mikołaj, biskup z Miry. Zabawa mikołajkowa odbyła się również w szkolnej świetlicy. Były słodkie upominki, prezenty, a nawet rózga, by uczniowie nie zapominali o zasadach, których należy przestrzegać, byśmy wszyscy w szkole czuli się dobrze. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, nauczycielom i wychowawcom, a także rodzicom, za zorganizowanie tych wszystkich atrakcji!
Przypominamy, że część klas posiada swoje blogi, zatem jeśli chcecie być na bieżąco i zobaczyć więcej zdjęć, zapraszamy na stronę z blogowymi linkami w zakładce "Uczniowie i rodzice"
Klasy czwarte na wycieczce
Nasze klasy czwarte postanowiły wybrać się lokalnym szlakiem ognia.
Najpierw w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego używania ognia, gazu i prądu, przez chwilę wczuć się w rolę strażaka i sprawdzić skutki pożaru. Następnie w Muzeum Hutnictwa zwiedzali z przewodniczkami wystawę stałą „Poznaj Królestwo Żelaza” Uczestniczyli również w warsztatach tworzenia hutniczych toreb, które przywieźli ze sobą do szkoły i których na pewno będą używać!
Archiwum Aktualności